Челзи Фан Клуб - 

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


Latest topics
» ???????????????????????????
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyЧет Дек 19, 2013 8:14 am by 

» Gre Barrons Ebook 12th Edition And Cd For Gre Test Prep
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyЧет Дек 19, 2013 7:43 am by 

» Videos Caseros Anita Videos Caseros Anita Xxx Porno Msn Webcam Amateur Por Vr6 46 Avi
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyЧет Дек 19, 2013 7:15 am by 

» Гус Хидинг нов тренер на Челзи!
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyСре Фед 11, 2009 7:09 pm by Admin

» Челзи го отпушти Сколари!
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyСре Фед 11, 2009 7:00 pm by Admin

» Челзи киксна против Хал и падна на четвртата позиција
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyСре Фед 11, 2009 6:44 pm by Admin

» Типувај Овде-Наградна Игра!
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyСре Фед 11, 2009 5:05 pm by Admin

» Кварезма во Челзи
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyВто Фед 03, 2009 2:29 am by Vucko-Sk

» Ќе го продаде ли Абрамович Челзи??
Челзи Фан Клуб - Портал EmptyВто Фед 03, 2009 2:28 am by Vucko-Sk

Последен Меч
07-02-09 Премиер Лига

Челзи 0 - 0 Хул Сити

-
Gallery


Челзи Фан Клуб - Портал Empty
Пијатели
Спорт24
Октомври 2023
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Челзи


RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Гус Хидинг нов тренер на Челзи!

Сре Фед 11, 2009 7:09 pm by Admin

Челзи Фан Клуб - Портал Hidingmx7


Екипата на Челзи го потврди доаѓањето на Гус Хидинк на привремена основа до крајот на сезоната …

[ Full reading ]

Comments: 0

Челзи го отпушти Сколари!

Сре Фед 11, 2009 7:00 pm by Admin

Челзи Фан Клуб - Портал Scolarisackhv5


Луис Фелипе Сколари повеќе не е тренер на Челзи


[ Full reading ]

Comments: 0

Челзи киксна против Хал и падна на четвртата позиција

Сре Фед 11, 2009 6:44 pm by Admin

Челзи Фан Клуб - Портал Chelseahullob3


Челзи одигра само 0-0 на Стемфорд Бриџ против Хал, Астон Вила го
искористи киксот на Сините и се искачи на третата позиција на табелата.


[ Full reading ]

Comments: 0

Челзи го зема Кварезма

Вто Фед 03, 2009 2:11 am by Admin

Челзи Фан Клуб - Портал Quaresmaiscolaritg2Португалското крило на Интер, Рикардо Кварезма премина во екипата на Челзи на позајмица пред истекот на рокот. …

[ Full reading ]

Comments: 1

Челзи испрати жалба за црвениот картон на Лампард

Пон Фед 02, 2009 10:06 pm by Admin

Челзи Фан Клуб - Портал 10769810


Челзи испрати жалба до ФА за црвениот картон на Френк Лампард добиен на синоќешниот натпревар против Ливерпул. …

[ Full reading ]

Comments: 0

OFFICIAL CLUB SPONSORS
Poll

Дали Челзи ќе ја освои титулата во Премиер Лига?

Челзи Фан Клуб - Портал Vote_lcap54%Челзи Фан Клуб - Портал Vote_rcap 54% [ 35 ]
Челзи Фан Клуб - Портал Vote_lcap46%Челзи Фан Клуб - Портал Vote_rcap 46% [ 30 ]

Општо гласови : 65

TopMkD
TopMKD - Ранг листа на македонски веб сајтови
Следен натпревар
14-02-09 Фа Куп

Ватфорд - Челзи

-
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Челзи


Site Meter
Site Meter
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Челзи Фан Клуб on your social bookmarking website

Copyright
Copyright © 2009 Челзи Фан Клуб. Designed By TrajChe