Челзи Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Челзи Фан Клуб

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


You are not connected. Please login or register

Челзи го отпушти Сколари!

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Челзи го отпушти Сколари! Empty Челзи го отпушти Сколари! Сре Фед 11, 2009 7:00 pm

Admin

Admin
Admin

Челзи го отпушти Сколари! Scolarisackhv5

Луис Фелипе Сколари повеќе не е тренер на Челзи

Подолго време беше нестабилна позицијата на Сколари во Челзи,
незадоволството кулминираше по нерешениот резултат на Стемфорд Бриџ
против Хал.
Но ретко кој очекуваше дека раководството во овој момент ќе го отпушти Сколари.
Во соопштението на официјалната страна, раководството му се заблагодарува на Сколари за досегашната работа.
Лошите резултати и игри на тимот во клучниот дел од сезоната се главната причина за оваа одлука.
Челзи се стреми кон освојување на титули, и смената на Сколари се наведува како единствена опција во моментов.
Клубот во најскоро време ќе назначи нов менаџер, веќе е почната потрагата по наследникот на Сколари.
До тогаш тимот ќе го води асистентот, Реј Вилкинс.

https://chelseafansmk.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот