Челзи Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Челзи Фан Клуб

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


You are not connected. Please login or register

Челзи испрати жалба за црвениот картон на Лампард

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Admin

Admin
Admin

Челзи испрати жалба за црвениот картон на Лампард 10769810

Челзи испрати жалба до ФА за црвениот картон на Френк Лампард добиен на синоќешниот натпревар против Ливерпул.


Челзи загуби на Енфилд од Ливерпул со 2-0, но клучниот момент на
натпреварот се случи во 60та минута кога судијата, Мајк Рајли му покажа
директен црвен картон на Лампард. Лампард стартуваше на Чаби Алонсо, но од повторените телевизиски снимки јасно се виде дека стартот не е толку сериозен за да добие црвен картон.

Челзи побара од ФА да го разгледаат инцидентот и да ја прифатат нивната жалба.

Од ФА потврдуваат дека е пристигната жалбата на Челзи.
"ФА ја прими жалбата од Челзи за Френк Лампард" - стои во соопштението на ФА.

"На Лампард му беше покажан црвен картон за време на натпреварот против Ливерпул".

"Регулаторната комисија утре ќе ја разгледа жалбата".

https://chelseafansmk.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот