Челзи Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Челзи Фан Клуб

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


You are not connected. Please login or register

Гус Хидинг нов тренер на Челзи!

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Admin

Admin
Admin

Гус Хидинг нов тренер на Челзи! Hidingmx7

Екипата на Челзи го потврди доаѓањето на Гус Хидинк на привремена основа до крајот на сезонатаГус Хидинк се издвои како галвен кандидат за кормилот на Сините
откако во понеделникот Роман Абрамович му врачи отказ на Сколари.

Иако во прв момент агентот на Холанѓанецот најави дека ја одбиваат
таквата можност, Хидинк подоцна се предомисли и рече дека прави услуга
за неговиот пријател Абрамович на кого му е потребна помош и затоа се
нафаќа на оваа работа.

Самиот Хидинк во интервју за медиумите од неговата родна земја најави дека од следната недела започнува со работа во Челзи.

Истото сега го потврди и тимот од Стемфорд Бриџ преку соопштение на својата официјална веб страна.
“Екипата на Челзи е задовлна што може да потврди дека Гус Хидинг ќе
биде привремен тренер до крајот на сезоната.” – гласеше соопштението на
официјалната страна на Челзи.

“Тој ќе се сретне со играчите во текот на оваа недела.”

“Клубот сака да ја искористи оваа можност да се заблагодари на Руската Фудбалска Федерација за разбирањето и кооперацијата.”

https://chelseafansmk.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот