Челзи Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Челзи Фан Клуб

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


You are not connected. Please login or register

Челзи киксна против Хал и падна на четвртата позиција

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Admin

Admin
Admin

Челзи киксна против Хал и падна на четвртата позиција Chelseahullob3

Челзи одигра само 0-0 на Стемфорд Бриџ против Хал, Астон Вила го
искористи киксот на Сините и се искачи на третата позиција на табелата.

Кикс на Челзи на домашен терен, Сините одиграа само 0-0 пред своите гледачи против Хал.
Кварезма дебитираше во дресот на Челзи, но ниту неговиот настап не помогна да се затресе мрежата на Хал.
Челзи добро почна, создаде неколку одлични прилики за гол но не успеа да реализира.
Во продолжението Хал воспостави рамнотежа, ја погоди и стативата од голот на Хиларио.
Фудбалерите на Челзи можат да бидат гневни и на судијата кој не покажа чист пенал во второто полувреме.
Овој нерешен резултат ги чинеше пад на четвртата позиција на табелата.

https://chelseafansmk.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот