Челзи Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Челзи Фан Клуб

Вести, дискусии и се останато поврзано со Челзи!


You are not connected. Please login or register

Челзи го зема Кварезма

2 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Челзи го зема Кварезма Empty Челзи го зема Кварезма Вто Фед 03, 2009 2:11 am

Admin

Admin
Admin

Челзи го зема Кварезма Quaresmaiscolaritg2


Португалското крило на Интер, Рикардо Кварезма премина во екипата на Челзи на позајмица пред истекот на рокот.

Фудбалерот на "нераѕурите" беше привлечен на "Сан Сиро" минатото
лето, но не успеа да се докаже под раководство на Жозе Мурињо и од
италијанскиот клуб објавија дека ќе му побараат тим за до крајот на
сезоната за да се врати во форма.

Кварезма беше изоставен од составот од 25 фудбалери на Интер за Лигата на шампионите.

Имаше една варијанта тој да биде разменет за Џермејн Џинас и да отиде во Тотенхем, но на крај до таква зделка не дојде.

Се верува дека Челзи има опција да го купи Кварезма за 15 милиони евра на лето.Последната промена е направена од Admin на Сре Фед 11, 2009 6:50 pm. Мислењето е променето 2 пати.

https://chelseafansmk.macedonianforum.net

2Челзи го зема Кварезма Empty Re: Челзи го зема Кварезма Вто Фед 03, 2009 2:24 am

Vucko-Sk

Vucko-Sk
Навивач
Навивач

Одличен играч!
Ист е како роналдо Razz

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот